POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

To mogą być najgorętsze dni tego lata w Irlandii – jak twierdzą meteorolodzy.

To zapewne dobra wiadomość dla mieszkańców Irlandii spragnionych słońca i wysokich temperatur – zbliża się kolejna fala upałów. Według najnowszej prognozy pogody, w nadchodzącym tygodniu można spodziewać się słonecznych dni i wysokich temperatur.

Fala upałów

Jeszcze w niedzielę dominować będzie w Irlandii front niżowy. Przelotne opady deszczu miejscami przechodzić będą w ulewy. Lokalnie może dojść do zalanych dróg i podtopień. Temperatury w dzień nie przekroczą 20 stopni Celsjusza.

Jednak od poniedziałku ma być już coraz więcej słońca, a z każdym dniem ma być coraz cieplej. W Irlandii dominować będzie wysokie ciśnienie wywołane tropikalnym systemem Elsa na Północnym Atlantyku.

Ochrona UV

Przez większość tygodnia będzie sucho, a w środę maksymalne temperatury w dzień utrzymywać się będą w okolicy 23-24 stopni Celsjusza. Pod koniec tygodnia słupek rtęci może wskazać nawet 27 stopni Celsjusza.

Mieszkańcom zaleca się używania kremów z filtrami podczas przebywania na zewnątrz. W szczególności należy zadbać o skórę dzieci, które najbardziej narażone są na poparzenia słoneczne i na dużą dawkę promieniowania UV.