POLONIA IRLANDIA

Rząd Irlandii poinformował o swojej decyzji w sprawie czwartego etapu znoszenia lockdown.

We wtorek 04/08/2020 podjęta została decyzja w sprawie ostatniego etapu znoszenia obostrzeń w Irlandii. Początkowo 4 fazę zaplanowano na 20/07/2020.

W wyniku wzrostu nowych zachorowań na Covid-19 zdecydowano się wówczas odroczyć czwartą fazę:

Więcej: UWAGA! Faza 4 znoszenia lockdown w Irlandii odroczona

Po spotkaniu rządu przedstawiony został nowy plan znoszenia restrykcji, a także decyzja w sprawie zmian na „zielonej liście”.

Faza 4 znoszenia lockdown w Irlandii

Po raz kolejny ostatni etap znoszenia lockdown został odroczony. Taoiseach Micheál Martin poinformował, że puby (nie serwujące jedzenia), bary hotelowe i kluby nocne i kasyna w Irlandii pozostaną zamknięte.

Przez kolejne trzy tygodnie w dalszym ciągu dopuszczalne jest gromadzenie do 200 osób na zewnątrz i do 50 wewnątrz budynku.

Od 10/08/2020 obowiązywać ma nakaz zakrywania twarzy w sklepach i centrach handlowych. Do tej pory maseczki obowiązkowe były tylko w transporcie publicznym.

Zielona lista – zmiany dla podróżujących z Irlandii

Kilka krajów zostaje usuniętych z listy ze względu na wzrost liczby nowych przypadków Covid-19.

Z „zielonej listy” usunięte zostały:

  • Malta
  • Cypr
  • Gibraltar
  • San Marino
  • Monako

Posunięcie to oznacza, że osoby, które dwa tygodnie temu planowały latać do krajów uznanych za bezpieczne w podróży, po powrocie będą teraz musiały się izolować przez 14 dni.

Czytaj też: Jest “zielona lista” w Irlandii! Tylko 15 państw

Czytaj też: Kwarantanna w Irlandii – HSE podaje szczegóły

Taoiseach ponownie zaapelował do mieszkańców o cierpliwość. Powiedział, że jedynym sposobem na stłumienie wirusa jest kontynuacja współpracy i wspólna walka.