Meteorolodzy z Met Eireann komentują doniesienia o możliwej śnieżycy w Irlandii.

Od kilku dni w mediach w Irlandii pojawiają się informacje na temat pogorszenia warunków pogodowych w kraju.

Meteorolodzy z Met Office w Wielkiej Brytanii zapowiedzieli bardzo niskie temperatury spowodowane napływem arktycznych mas powietrza. Jednak irlandzcy meteorolodzy wykluczają na razie, by to bardzo mroźne powietrze dotarło do nas w najbliższym czasie.

Temperatury w nadchodzących dniach oscylować będą w granicach od 5 do 10 stopni Celsjusza. W nocy najniższe temperatury nie przekroczą -1 stopni Celsjusza. Łagodne warunki mają trwać co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.

Prognoza warunków pogodowych w styczniu w Irlandii

Meteorolodzy z Met Eireann twierdzą, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by dokładnie określić jakie masy powietrza dominować będą w Irlandii w ciągu kolejnych kilku tygodni. Nie można wykluczyć powrotu tego samego systemu pogodowego, który spowodował Bestię ze Wschodu w 2018 roku.

W ostatnim czasie na Met Eireann spadła fala krytyki dotycząca prognoz pogody w 2018 roku, które zdaniem wielu przedsiębiorców były często nieadekwatne, a przyczyniły się do spadku obrotów w ich interesach. Wydaje się więc, że w tym roku komunikatom pogodowym towarzyszyć będzie większa powściągliwość.