POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

Synoptycy z Met Eireann zapowiadają długą i mroźną zimę w Irlandii.

W marcu 2018 roku przekonaliśmy się, że w Irlandii zima też może być surowa. Sztorm Emma przyniósł opady śniegu i bardzo niskie temperatury, co praktycznie sparaliżowało kraj, który został odcięty od reszty świata.

Teraz synoptycy z Met Eireann zapowiadają równie trudne warunki pogodowe tej zimy. Już za kilka tygodni do Irlandii dotrą huragany i sztormy, a po nich nastąpi gwałtowny spadek temperatur i obfite opady śniegu.

Mroźne powietrze ma dotrzeć do nas już w listopadzie i ma być zimno aż do lutego. Mieszkańcy Irlandii powinni się przygotować na tą ewentualność i zadbać o sprawne działanie instalacji grzewczych i o wystarczającą ilość opału.

Tymczasem Flogas Natural Gas zapowiedział właśnie drugą w ostatnich 3 miesiącach podwyżkę cen gazu. Od 1 listopada cena jednostki wzrośnie o 9.8%, co średnio oznacza dodatkowe €80 dla klientów Flogas.

Podwyżka gazu w Flogas motywowana jest wzrostem cen surowca w hurcie. Można się więc spodziewać, że kolejni dostawcy gazu w Irlandii wkrótce też podniosą ceny, a to nie jest dobra wiadomość w kontekście zapowiedzi synoptyków z Met Eireann.