POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rzecznik linii lotniczych Ryanair zaprezentował nowy program udogodnień dla swoich pasażerów.

Zaledwie od kilku tygodni obowiązują nowe zasady w polityce bagażowej jednej z najpopularniejszych linii lotniczych w Europie, jaką jest Ryanair – Nowe opłaty w Ryanair weszły w życie.

Teraz firma zapowiada jednak kolejne zmiany, a jedną z nich jest roczna opłata abonamentowa „Ryanair Choice”. Jest to opcja udogodnień dla pasażerów, którzy zmęczeni są dokonywaniem rezerwacji miejsc i wykupywaniem pierwszeństwa Priority Boarding przy każdorazowym zakupie biletów.

Jakie zmiany wprowadza Ryanair?

Opcja Ryanair Choice przeznaczona jest dla osób, które często korzystają z usług tej linii lotniczej. Roczny abonament w wysokości €199 ma pozwolić pasażerom na szereg udogodnień jak nielimitowana usługa Priority Boarding, Fast Track (gdzie dostępna) czy wybór miejsc w samolocie. Podczas każdego lotu będzie też można wnieść ze sobą na pokład duży bagaż podręczny.

Dodatkowe usprawnienia dla pasażerów Ryanair

Dodatkowo rzecznik Ryanair zapowiedział, że wydłużony ma zostać czas na bezpłatne dokonywanie zmian w rezerwacji z 24 do 48 godzin po zakupie biletu. Powstanie nowe centrum obsługi klientów ze zwiększoną liczbą konsultantów, które dostępne będzie w systemie 24/7. Poziom obsługi pasażerów ma wzrosnąć – pasażerowie będą czekać maksymalnie 2 minuty na połączenie z konsultantem.

Inne zmiany w Ryanair

Rzecznik linii poinformował też, że wnioski o odszkodowanie w ramach EU261 będą rozpatrywane do 10 dni od momentu ich złożenia. Ryanair chce również poprawić punktualność w swoim rozkładzie lotów.

Zapowiedziany wczoraj (14/02/2019) program zmian w Ryanair ma zacząć obowiązywać pod koniec lata 2019 roku. Dokładna data zostanie jeszcze podana w innym terminie.