Trwa usuwanie skutków pożaru samochodów na parkingu centrum handlowego w Irlandii. Straty szacowane są na wiele milionów euro.

W sobotę 31/08/2019 w Cork doszło do pożaru parkingu w centrum handlowym – więcej: Gigantyczny pożar w centrum handlowym w Irlandii. Spłonęły dziesiątki samochodów.

We wtorek 03/09/2019 rozpoczęto wydobywanie 190 samochodów, które pozostawiono na parkingu podczas ewakuacji. Akcja przeprowadzana jest przy pomocy dźwigu i może potrwać wiele dni.

Samochody przewożone są na specjalnie wydzielony teren parkingowy, a tam są sprawdzane pod względem uszkodzenia przez pożar. Po inspekcji samochody wracają do właścicieli.

Spalone samochody mogą zostać wydobyte dopiero podczas rozbiórki parkingu, którego konstrukcja została naruszona. Centrum handlowe pozostanie zamknięte do odwołania. Wiadomo już, że straty szacowane są na wiele milionów euro.

Przyczyna pożaru na parkingu centrum handlowego w Irlandii

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar wybuchł w jednym z samochodów znajdujących się na poziomie pierwszym parkingu. Zbiornik na paliwo eksplodował, płomienie szybko przeniosły się na inne samochody.

Całe zdarzenie zarejestrowane jest na nagraniu z kamer CCTV. Jednak dopiero po zakończonym śledztwie oficjalnie zostanie podana marka samochodu, w którym wybuchł pożar.

Tymczasem Aviva Insurance oferuje swoim klientom, których pojazdy zostały zniszczone w pożarze, bezpłatny wynajem samochodu na okres 10 dni. Wydział Opieki Społecznej oferuje pomoc socjalną dla osób, które przez pożar samochodu nie mogą wrócić do pracy.