POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W poniedziałek otwarte zostały kolejne placówki oświatowe w Irlandii.

Trwa powrót nauki stacjonarnej w placówkach oświatowych w Irlandii. W zeszłym tygodniu do szkół powrócili uczniowie klas Junior Infansts, Senior Infants, klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej oraz klas maturalnych.

Od 08/03/2021 przywrócono zajęcia dla dzieci w przedszkolach – w ramach Early Childhood Care and Education Scheme. Pełne wznowienie opieki nad małymi dziećmi zaplanowane jest na 29 marca.

Od 15 marca do szkół mają powrócić pozostałe klasy szkoły podstawowej oraz piąte klasy szkoły średniej. Powrót pozostałych klas szkoły średniej zaplanowano na 12 kwietnia, czyli już po feriach wielkanocnych.

Wstępne dane ze szkół podstawowych, zebrane tydzień po ponownym otwarciu, pokazały, że poziom zakażeń koronawirusem w placówkach pozostaje na niskim poziomie.

Jednak rząd, jak i eksperci z Krajowego Zespółu ds. Zdrowia Publicznego podkreślają, że wszystkie etapy powrotu do szkoły będą monitorowane na bieżąco.

Jeśli poziom zakażeń nadal będzie utrzymywał się na niskim poziomie, wdrożenie kolejnych etapów otwierania szkół powinno przebiegać bez zakłóceń.