POLONIA IRLANDIA

Zniesienie restrykcji w Irlandii zostało skomentowane przez Głównego Lekarza Irlandii.

Dyrektor Medyczny Irlandii, dr Tony Holohan, wezwał mieszkańców do przestrzegania ograniczeń – ponowne otwarcie kraju jest „na krawędzi”.

Zniesienie restrykcji w Irlandii

Zdaniem Głównego Lekarza Kraju są obawy przed zniesieniem restrykcji, ponieważ w ostatnich dniach odnotowano poważny wzrost liczby przypadków Covid-19.

Eksperci Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego chcą zbadać czy skok zakażeń jest przejściowy czy bardziej trwały.

Wzrost liczby zakażeń w Irlandii

Są obawy o dalszy wzrost zakażeń w najbliższych dniach, które mogą wynikać z powrotu uczniów do szkół oraz z powrotu do pracy większej grupy mieszkańców.

W przyszłym tygodniu NPHET wystosuje swoje zalecenia dla rządu w sprawie planu etapowego znoszenia ograniczeń. Dr Holohan apeluje o rozsądek, by nie zagrozić dalszemu postępowi walki z wirusem w Irlandii.

Prof. Philip Nolan powiedział, że liczba R wynosi obecnie około 0,9 do 1,1. Ogólna sytuacja jest „niestabilna”, a sytuacje mieszania się społeczeństwa są dużym ryzykiem.

Eksperci z NPHET będą obserwować ostatni wzrost zakażeń, zanim wydadzą rekomendacje dla rządu. Dr Holohan powiedział też, że ogólnie „zmierzamy we właściwym kierunku”, ale chciałby, żeby liczba przypadków była mniejsza.