POLONIA IRLANDIA

Znoszenie restrykcji w Irlandii odbędzie się w kilku etapach – jak zapewniają członkowie rządu.

W środę wieczorem doszło do spotkania rządowej Podkomisji ds. Covid w Irlandii.

Znoszenie restrykcji w Irlandii

Celem spotkania jest omówienie i przedyskutowanie zaleceń ekspertów z Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) w sprawie złagodzenia obostrzeń.

Jak już wielokrotnie sugerowano – znoszenie restrykcji w Irlandii odbędzie się w kilku etapach, które zaplanowano na maj, czerwiec i lipiec.

Z informacji, które trafiły już do irlandzkich mediów wiadomo, że w maju otwarte zostaną sklepy, biblioteki, muzea i galerie.

Także w maju przywrócone mają zostać nabożeństwa w kościołach, wznowione zostaną też wszystkie prace budowlane.

Prawdopodobnie pod koniec miesiąca powrócą treningi sportowe dla osób powyżej 18 roku życia.

Złagodzenie obostrzeń w Irlandii

Minister Spraw Zagranicznych, Simon Coveney, powiedział, że rząd ma nadzieję na większą swobodę podróżowania między hrabstwami w czerwcu. Planowane jest też wznowienie działalności gospodarczej.

Hotele i pensjonaty mają zostać otwarte w tym samym czasie, w którym zniesiony zostanie zakaz podróżowania między hrabstwami.

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie decyzja w sprawie otwarcia restauracji i pubów. Prawdopodobnie w pierwszej kolejności otwarte zostaną usługi gastronomiczne na świeżym powietrzu.

Podkomisja przedstawi swoje wnioski z narady przed całą Radą Ministrów w czwartek rano. Natomiast wieczorem Taoiseach Micheál Martin ogłosi ostateczne decyzje rządu mieszkańcom Irlandii.