POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Na reakcję szefa rządu wpłynęły ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w kilku miastach w Irlandii.

Taoiseach Micheál Martin ostrzega przed ponownym rozpatrzeniem decyzji dotyczącej znoszenia restrykcji, które zaplanowano na lipiec.

Znoszenie restrykcji

Na reakcję szefa rządu wpłynęły ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w kilku miastach w Irlandii. W miniony weekend w Dublinie, w Cork i w Galway potrzebna była interwencja Gardy – w związku z gromadzeniem się setek osób w celach towarzyskich.

Czytaj: Tłumy na ulicach – aresztowania i ostrzeżenie przed lokalnym lockdownem w Irlandii

Premier Martin poinformował, że decyzja dotycząca łagodzenia obostrzeń, w tym otwarcie pubów i restauracji w pomieszczeniach, może być rozpatrzona ponownie, jeśli mieszkańcy nie będą przestrzegać wytycznych.

Rząd chce uniknąć sytuacji, z którą mierzy się teraz hrabstwo Limerick. Eksperci ds. zdrowia wskazują tam na związek między rosnącym wskaźnikiem nowych zakażeń a brakiem chęci przestrzegania wytycznych u mieszkańców.

Największy wzrost liczby przypadków

Według najnowszych danych w ostatnich 10 dniach w hrabstwie Limerick odnotowano największy wzrost liczby przypadków Covid-19 od początku „trzeciej fali” w grudniu.

Jako główne przyczyny transmisji wirusa wymienia się spotkania towarzyskie i rodzinne w dużych grupach osób, brak dystansu, brak stosowania maseczki ochronnej oraz przychodzenie do pracy z objawami choroby.

Czytaj też: Gwałtowny wzrost liczby zakażeń w części Irlandii – podano powód