Nowy system w Irlandii zostaje wdrożony po ostatniej decyzji rządu.

Na początku miesiąca irlandzki rząd poinformował o swojej decyzji w sprawie zwiększenia dodatku Back to School Clothing and Footwear Allowance.

Decyzja rządu

To nie była jedyna decyzja mająca na celu wsparcie rodzin w Irlandii – rozszerzono też program posiłków szkolnych, który od września obejmie dodatkowo 60 000 dzieci w kraju.

W ramach rządowej interwencji zdecydowano także o wstrzymaniu na najbliższy rok opłat za transport szkolny. Skorzysta z tego 121 000 uczniów w całym kraju.

W związku z tą decyzją przedstawiciele Bus Éireann opublikowali ważny komunikat dla osób korzystających z usług tej firmy przewozowej.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego transportu szkolnego dla swoich dzieci, mają jeszcze tylko dziesięć dni na złożenie wniosku. Aplikowanie po 29 lipca nie gwarantuje miejsc, ostrzega Bus Éireann.

Osoby, które złożyły wniosek, ale jeszcze nie dokonały płatności, będą musiały się zalogować i poprosić o bilet na portalu. Osoby posiadające karty medyczne nie muszą podawać danych karty medycznej, ale muszą się zalogować i poprosić o bilet na portalu.

Transport szkolny w Irlandii

W komunikacie poinformowano także, że osoby, które już dokonały opłaty za transport szkolny na nowy semestr, otrzymają pełny zwrot pieniędzy.

Wszystkie zarejestrowane osoby powinny otrzymać wiadomość e-mail z informacjami o nowym systemie opłat za transport szkolny w Bus Éireann. Znajdują się w niej także szczegółowe wskazówki postępowania, które określono jako „odmienne, lecz proste”.

Więcej informacji: buseireann.ie