Życie nocne w Irlandii - szczegóły nowych przepisów

Rząd zobowiązał się do zreformowania prawa, aby bardziej odzwierciedlało nowoczesne społeczeństwo w Irlandii.

Jak już informowano kilka miesięcy temu, rząd planuje zreformowanie przepisów dotyczących życia nocnego, aby bardziej odzwierciedlało nowoczesne społeczeństwo w Irlandii.

Życie nocne w Irlandii

Minister Sprawiedliwości, Helen McEntee, potwierdziła, że we wtorek 25 października mają zostać zatwierdzone nowe przepisy dotyczące licencjonowania alkoholu, które „odzwierciedlają zmieniające się oczekiwania i styl życia w Irlandii XXI wieku”.

Zgodnie z obowiązującym teraz prawem wszystkie puby muszą być zamykane o 23:30 od poniedziałku do czwartku, w piątek i sobotę o 00:30 i o 23:00 w niedziele.

Natomiast wszystkie kluby nocne i działające do późna bary w Irlandii mogą pozostać otwarte tylko do 02:30 w nocy.

Kluby nocne w Irlandii

Zgodnie z nowymi przepisami kluby nocne będą działać w innych godzinach niż puby i nocne bary i będą musiały ubiegać się o specjalne zezwolenie na działalność po godzinie 02:30.

Dzięki zmianie przepisów kluby nocne będą mogły być zamykane dopiero o godzinie 06:00 rano, przy czym alkohol będzie serwowany do godziny 05:00 rano.

Zmianie ulegną także godziny otwarcia pubów, które będą miały możliwość działalności w godzinach od 10:30 rano do 00:30 w nocy przez siedem dni w tygodniu.

Godziny działalności nocnych barów nie ulegną zmianie i bary będą mogły pozostać otwarte tylko do godziny 2.30 rano (przy odpowiednim zezwoleniu).