POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Linie lotnicze Ryanair i Wizz Air zostały ukarane rekordową karą i zapłacą milionowe grzywny za nielegalną praktykę wobec pasażerów.

Tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air zostały oskarżone o nielegalną praktykę wobec swoich pasażerów. Sprawa dotyczy wprowadzonych opłat za bagaż podręczny. Więcej informacji na temat opłat: Nowe opłaty w Ryanair weszły w życie

Wezwanie dla Ryanair i Wizz Air do zmian

W listopadzie 2018 roku obie tanie linie lotnicze zostały wezwane przez ICA do zmiany w polityce cenowej za bagaże podręczne. Wprowadzone przez przewoźników opłaty zostały potraktowane jako utajone podwyżki cen biletów. Urząd ICA uzasadnił wyrok nałożonej kary tym, że bagaż podręczny, z którym podróżują pasażerowie, powinien być w cenie biletu lotniczego.

Kara dla tanich lini lotniczych Ryanair i Wizz Air

Za niepoprawne praktyki stosowane wobec swoich klientów przez tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air Włoski Urząd ds. Ochrony Konsumentów (Italian Competition Authority) nałożył kary finansowe:

  • 3 miliony euro – kara dla Ryanair
  • 1 milion euro – kara dla Wizz Air

Możliwe kolejne kary dla Ryanair i Wizz Air

Maksymalna kara, którą może nałożyć ICA na linie lotnicze to 5 milionów euro. Jeżeli obaj przewoźnicy nie zmienią swojej polityki cenowej za bagaże podręczne, możliwe jest nałożenie kolejnych kar. Przedstawiciele Ryanair i Wizz Air nie skomentowali jeszcze wyroku. Mogą odwołać się od decyzji.