POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Dzięki nowym wytycznym spadną koszty ubezpieczenia w Irlandii.

Ministerstwo Finansów zapowiada obniżenie cen ubezpieczenia dla kierowców i przedsiębiorców w Irlandii. Dzięki nowym wytycznym już w drugiej połowie tego roku powinni oni zobaczyć niższe składki ubezpieczeniowe.

Obniżka kosztów ubezpieczenia wynika z wprowadzenia nowych przepisów w Irlandii. Rada Sądownictwa zatwierdziła w marcu nowe wytyczne, dzięki którym zmniejszone zostają wypłaty odszkodowań z tytułu obrażeń ciała:

Więcej: Jest decyzja w sprawie obniżenia wysokości odszkodowań w Irlandii

Minister Sean Fleming potwierdził, że ubezpieczyciele zasygnalizowali, że planują obniżkę składek. Ich koszty teraz spadną i chcą to „przenieść na społeczeństwo”.

Według ministra firmy ubezpieczeniowe zaczną wprowadzać niższe składki dla swoich klientów już w drugiej połowie tego roku.

Prezes Insurance Ireland, Moyagh Murdock, powiedziała, że ​​z zadowoleniem przyjęła nowe wytyczne dotyczące wypłat ubezpieczenia, które „dobrze wróży” zmniejszonym wypłatom za urazy tkanek miękkich.

Dodała, że ​​odszkodowania to tylko jeden element, jeśli chodzi o koszt składek ubezpieczeniowych. Nowe wytyczne powinny również zmniejszyć potrzebę prowadzenia postępowań sądowych – stwierdziła.