Brutalna eksmisja rodziny z dziećmi w Irlandii

Opublikowane w internecie nagranie wywołało poruszenie wśród irlandzkiego społeczeństwa.

W mediach społecznościowych opublikowane zostało szokujące nagranie z eksmisji rodziny w Irlandii.

Eksmisja najemców

Na filmiku widać właściciela domu i towarzyszących mu trzech innych mężczyzn, którzy oznajmili małżeństwu z szóstką dzieci o „zakończeniu najmu”.

Landlord poinformował rodzinę o rzekomo zalegających opłatach czynszu i nakazał jej natychmiastowe opuszczenie nieruchomości. Następnie mężczyźni spakowali należące do małżeństwa i jego dzieci rzeczy do worków na śmieci i wystawili je na zewnątrz domu.

Historię tej brutalnej eksmisji z 12 marca opowiedział poszkodowany najemca w audycji Lunchtime Live w Newstalk.

Mężczyzna poinformował, że wraz z rodziną zajmowali nieruchomość przez dwa miesiące, a umowa najmu została podpisana na trzy lata. Landlord nie wręczył mu też żadnego wypowiedzenia umowy najmu.

Mężczyzna zapewnił także, iż nie zalegał z opłatą czynszu, a dowody wpłat (przelewy do właściciela) posiada w swoim telefonie.

Od czasu eksmisji rodzina przebywa u swoich przyjaciół, ponieważ w lokalnym ośrodku zakwaterowania tymczasowego nie ma już żadnych wolnych miejsc.

Zakaz eksmisji w Irlandii

Sprawa wywołała poruszenie w irlandzkim społeczeństwie. Wsród komentarzy opublikowanych w tej sprawie nie brakuje słów krytyki dla lokalnych przedstawicieli Gardy.

Okazało się bowiem, że na miejscu zdarzenia pojawił się wezwany przez rodzinę patrol Gardy, jednak funkcjonariusze nie podjęli interwencji.

Tymczasem za kilka dni wygaśnie tymczasowy zakaz eksmisji w Irlandii. Premier Leo Varadkar stwierdził natomiast, że wręczenie najemcom wypowiedzenia umowy najmu nie jest równoznaczne z eksmisją.