Trwa intensywne śledztwo w celu wykrycia sprawcy morderstwa młodej nauczycielki w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy, którzy prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa 23-letniej mieszkanki Irlandii, apelują o pomoc w wykryciu sprawcy tej brutalnej zbrodni.

Morderstwo w Irlandii

Ashling Murphy, nauczycielka szkoły podstawowej, została zaatakowana i zabita w środę po południu nad brzegiem Canal Grande w Tullamore, w hrabstwie Offaly.

Ze wstępnych informacji Gardy wynika, że kobieta wyszła z domu, żeby pobiegać i nic nie wskazuje na to, że zbrodnia była zaplanowana. Zdaniem śledczych 23-latka mogła być przypadkową ofiarą.

W ciągu godziny od odkrycia ciała kobiety, w związku z tą sprawą zatrzymany został 40-letni mężczyzna. Jednak w czwartek wieczorem, po wielogodzinnym przesłuchaniu i wykluczeniu jego udziału w morderstwie, mężczyzna został zwolniony z aresztu.

Rzecznik Gardy poinformował, że 40-latek nie ma już statusu podejrzanego w tej sprawie. W związku z tym ponowiono apel do mieszkańców o pomoc w ujęciu sprawcy tej zbrodni, ponieważ ten w dalszym ciągu pozostaje na wolności.

Śledztwo w Irlandii

Śledczy są szczególnie zainteresowani uzyskaniem informacji o rowerze górskim Falcon Storm z prostą kierownicą i charakterystycznym żółto-zielonym przednim widelcem rowerowym.

Proszą również o kontakt każdego, kto był na spacerze w okolicy Cappincur/Canal przed godziną 16:00 w środę 12 stycznia.

Rzecznik Gardy zaapelował, aby każdy, kto ma informacje w tej sprawie, skontaktował się z posterunkiem w Tullamore pod numerem 057-9327600, z poufną linią Gardy pod numerem 1800-666-111 lub z dowolnym posterunkiem Gardy.