Tempo nowych zachorowań na Covid-19 w Irlandii przyspiesza – twierdzą specjaliści.

Na koniec października prognoza zakażeń w Irlandii wynosi nawet 1.300 przypadków dziennie – jak twierdzą eksperci ds. zdrowia. Tempo zakażeń koronawirusem przyspiesza – niektórzy porównują je do pajęczej sieci, inni do pożaru w lesie.

W sobotę 03/10/2020 poinformowano o 613 nowych przypadkach Covid-19 w Irlandii. Z tego najwięcej, bo 224, dotyczy Dublina, 58 Donegal, 46 Cork i 44 Kildare.

W poniedziałek 05/10/2020 swoje obowiązki Dyrektora Medycznego przejmie dr Tony Holohan. Może się to wiązać z wprowadzeniem ostrzejszych restrykcji w Irlandii oraz przeniesieniem kolejnych hrabstw na wyższe poziomy ograniczeń.

Profesor Philip Nolan z Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego poinformował w swojej serii postów opublikowanych na Twitterze, że epidemia rośnie wykładniczo o około 4% dziennie od końca czerwca.

Nolan ostrzega, że jeśli nic się nie zmieni, na koniec tego miesiąca może być już 1.200 – 1.300 przypadków dziennie.

Zaznaczył przy tym, że podając statystyki nie ma na celu straszyć ludzi, lecz chce, „byśmy byli ze sobą szczerzy”. Po raz kolejny nawołał do „zwiększenia wysiłków, aby zminimalizować nasze kontakty społeczne, zachować dystans w kontaktach z innymi i zostać w domu, jeśli źle się poczujemy”.

Czytaj też: Zwiększone restrykcje w całej Irlandii – rząd zatwierdził zmiany