Dalszy spadek cen w sklepach w Irlandii - dobre informacje dla konsumentów

To dobre wiadomości dla konsumentów, którzy ponoszą koszty inflacji żywności znacznie przekraczającej ogólną stopę inflacji w Irlandii.

Konsumenci w Irlandii odczują korzyści z kolejnych obniżek cen w supermarketach.

Obniżka cen w sklepach w Irlandii

W zeszłym tygodniu poinformowano, że cztery największe sieci supermarketów w Irlandii zdecydowały się wprowadzić obniżkę cen mleka.

Sieci Tesco, SuperValu, Lidl i Aldi ogłosiły, że wszystkie obniżą cenę dwóch litrów mleka o 10 centów, co jest pierwszą obniżką ceny mleka w tych sklepach od wielu lat.

Przedstawiciele Irlandzkiego Stowarzyszenia Konsumentów (CAI) stwierdzili, że spodziewają się kolejnych obniżek na inne produkty spożywcze.

I zgodnie z tymi przewidywaniami sieć Tesco poinformowała właśnie, że obniża cenę masła marki własnej w swoich sklepach.

Inflacja w Irlandii

Kostka masła, która obecnie kosztuje 3.39 euro, będzie kosztować 2.99 euro. Obniżka zacznie obowiązywać już od najbliższego czwartku.

Jest to pierwszy detalista, który ogłosił obniżkę kosztów masła, chociaż prawdopodobnie inni pójdą w jego ślady, jak twierdzi CAI.

To dobre wiadomości dla konsumentów, którzy ponoszą koszty inflacji żywności znacznie przekraczającej ogólną stopę inflacji w Irlandii.

Opublikowane wczoraj przez Kantar dane pokazują, że inflacja żywności jest w odwrocie, ale do 16 kwietnia nadal wynosiła 16,6%.