POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

We wtorek wieczorem Premier (Taoiseach) Leo Varadkar wystąpił w telewizji RTE z przemówieniem do wszystkich mieszkańców Irlandii.

We wtorek 17/03/2020 Premier (Taoiseach) Leo Varadkar wystąpił w telewizji RTE z przemówieniem do wszystkich mieszkańców Irlandii. W swoim przemówieniu Leo Varadkar powiedział, że był to zupełnie inny Dzień Św. Patryka niż dotychczas.

Premier Irlandii powiedział też, że jesteśmy w pandemii, jakiej nikt wcześniej nie widział, i że do końca tego miesiąca pojawi się 15 000 nowych przypadków w kraju. Niestety należy się liczyć z tym, że część chorych na Covid-19 osób umrze.

Wprowadzone przez rząd w ostatnim czasie ograniczenia dla mieszkańców mogą potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano czyli dłużej niż do 29/03/2020 – potencjalnie nawet do letnich miesięcy. Varadkar zapewnił przy tym, że podstawowe usługi i łańcuchy dostaw w kraju zostaną utrzymane.

Tymczasem potwierdzono kolejnych 69 przypadków zachorowania na koronawirusa Covid-19 w Irlandii. Jest więc już 292 chorych na terenie kraju.

Przemówienie Premiera Irlandii w sprawie koronawirusa Covid-19

https://www.facebook.com/rtenews/videos/241836656993052/

Jak uzyskać zasiłek pieniężny z powodu koronawirusa w Irlandii?

Opublikowaliśmy poradnik, w którym dowiecie się jak, kto, ile i na jak długo może otrzymać zasiłek pieniężny z powodu koronawirusa Covid-19 w Irlandii:

Poradnik: Jak dostać zasiłek pieniężny z powodu koronawirusa w Irlandii

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii