Dobra wiadomość dla klientów sieci IKEA w Irlandii

Sieć IKEA ogłosiła plany ekspansji, otwierając swoje nowe punkty i zwiększając pensje pracowników w Irlandii.

Popularna sieć sklepów IKEA ogłosiła plan dalszej ekspansji na irlandzkim rynku sprzedażowym.

Sklepy IKEA w Irlandii

Obecnie szwedzki detalista działa w sześciu lokalizacjach w Irlandii, obejmujących Ballymun oraz punkt zamówień i odbioru w Carrickmines. Ponadto, istnieją cztery punkty Plan & Order w Cork, Drogheda, Naas i St. Stephen’s Green w Dublinie.

Natomiast w ramach partnerstwa z Tesco, IKEA oferuje 11 miejsc odbioru na terenie Irlandii. Ten program został ogłoszony wcześniej w bieżącym roku.

Dodanie punktów Plan & Zamów w miastach Cork i Drogheda przyczyniło się do imponującego wzrostu sprzedaży firmy o 16,5%. Zauważono również znaczny wzrost zamówień online.

Według najnowszych danych z lipca 2023 roku, flagowy sklep IKEA w Ballymun notuje imponujące wydatki klientów, które sięgają około 593 tysięcy euro dziennie, zarówno w sklepie, jak i przez internet.

Zakupy w Irlandii

Zmieniające się preferencje zakupowe widoczne są w danych dotyczących sprzedaży online, która stanowi teraz jedną trzecią (33%) wszystkich zakupów, co oznacza wzrost z 29% z poprzedniego roku.

IKEA nie tylko zwiększa swoją obecność online, ale również zapowiada, że firma „ogłosi dwie nowe lokalizacje w lutym.”

Natomiast w październiku br. firma poinformowała, że od stycznia 2024 roku sieć IKEA planuje wprowadzić nową płacę Living Wage w wysokości €14,80 na godzinę.

Zmiana ta przekłada się na przybliżoną roczną podwyżkę wynagrodzenia o 2000 euro dla pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy i o ponad 7000 euro więcej rocznie w porównaniu z krajową płacą minimalną w 2023 roku.

IKEA wprowadziła także nowe podejście do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym dla pracowników, na przykład umożliwiając im zmianę wielkości umów i schematów zmian, pracę w skompresowanych godzinach i tymczasowe skrócenie godzin w czasie egzaminów studenckich lub innych wydarzeń życiowych.

Czytaj też: Zaskakująca decyzja sieci IKEA w Irlandii – skorzystają klienci