Zaskakująca decyzja sieci IKEA w Irlandii - skorzystają klienci

Popularna sieć sklepów planuje nietypową akcję dla swoich klientów w Irlandii.

Szwedzka sieć sklepów IKEA planuje nietypową akcję dla swoich klientów w Irlandii.

Sklepy IKEA w Irlandii

Sieć zdecydowała się przekazać klientom oszczędności wynikające ze zmniejszenia presji w łańcuchu dostaw. W ciągu następnego roku produkty w sklepach IKEA będą kosztować mniej, jak obiecano.

Dyrektor generalny IKEA w Irlandii i Wielkiej Brytanii, Peter Jelkeby poinformował, że sieć pozostaje oddana „tworzeniu pozytywnej różnicy w życiu klientów, zwłaszcza tych o najmniejszych zasobach finansowych.”

Firma zapowiedziała „jasny zamiar” obniżenia cen i planuje po raz pierwszy przeprowadzić wyprzedaż w okresie świąt wielkanocnych:

Dążąc do złagodzenia skutków kryzysu kosztów utrzymania, zdecydowaliśmy się pochłonąć znaczące wzrosty kosztów, aby zminimalizować podwyżki cen, inwestując jednocześnie w promocje, specjalne oferty oraz po raz pierwszy organizując wyprzedaż z okazji Wielkanocy.

W miarę stopniowego ustępowania presji na łańcuchu dostaw, firma zobowiązuje się do „konsekwentnego obniżania cen” w Irlandii.

Sieć sklepów w Irlandii

Globalnie, sprzedaż detaliczna holdingu Ingka Group wzrosła o 5,7%, osiągając poziom 41,7 mld euro. Przekazano również, że 38,5% sprzedaży w Irlandii i Wielkiej Brytanii dokonano przez internet, w porównaniu z 35,8% rok wcześniej.

Dyrektor Jelkeby poinformował też, iż w minionym roku dokonano znaczących inwestycji, mających na celu „stworzenie bardziej dostępnego, ekonomicznego i zrównoważonego sklepu IKEA, aby sprostać zmieniającym się potrzebom gospodarstw domowych.”

Latem br. sieć IKEA ogłosiła natomiast szczegóły planu ekspansji na irlandzkim rynku sprzedażowym:

Więcej: Dalsza ekspansja sieci sklepów IKEA w Irlandii – podano szczegóły