POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Wicepremier Irlandii potwierdził dodatkowy zakaz obowiązujący podczas tego lockdownu.

Od 22/10/2020 obowiązują nowe przepisy w związku z wprowadzeniem Poziomu 5 restrykcji w Irlandii.

Zgodnie z obostrzeniami zamknięta została większość punktów sprzedaży detalicznej. Czynne są tylko te sklepy, w których mieszkańcy mogą zaopatrzyć się w niezbędne produkty jak artykuły spożywcze czy leki.

Podczas audycji radiowej w RTE wicepremier Leo Varadkar potwierdził, że podczas obecnego lockdown obowiązuje dodatkowy zakaz.

Chodzi o ubrania i zabawki, które do tej pory bez problemu sprzedawane były w supermarketach. Okazuje się, że teraz sprzedaż tych artykułów narusza przepisy prawne.

Minister ds. Biznesu i Przedsiębiorczości wyjaśnił, że logika stojąca za zakazem była taka, że zezwolenie na kontynuację sprzedaży tego asortymentu w supermarketach byłoby niesprawiedliwe w stosunku do sklepów, które normalnie prowadzą ich sprzedaż, a zostały zmuszone do zamknięcia.

W związku z tym odzież i zabawki powinny zostać tymczasowo wycofane z oferty sprzedażowej w supermarketach. Dozwolona jest tylko sprzedaż odzieży roboczej i ochronnej.

W sklepach wielkopowierzchniowych produkty, które nie są niezbędne, powinny zostać odseparowane od tych artykułów, które sprzedawane są w zgodzie z obecnymi przepisami.

Czytaj też: Lockdown w Irlandii – wszystko, co musisz wiedzieć o Poziomie 5 restrykcji