POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy usiłują wykryć osobę odpowiedzialną za groźby skierowane do szkół w Irlandii.

Na początku września informowaliśmy o doniesieniach o uzbrojonych mężczyznach w szkołach w Cork i Dundalk – więcej: Doniesienia o uzbrojonym mężczyźnie. Ewakuacja szkoły w Irlandii.

W obu przypadkach były to fałszywe alarmy. Nie wiadomo czy za oba odpowiedzialna była ta sama osoba. Niestety pojawiły się właśnie informacje o groźbach skierowanych do dwóch szkół w Irlandii.

Przedstawiciel Gardy potwierdza, że w czwartek 17/10/2019 około godziny 19:30 w internecie opublikowane zostały groźby strzelaniny, do której miało dojść w szkole St. Raphael’s College w Loughrea w hrabstwie Galway.

Wysłano liczne patrole Gardy do monitorowania okolicy szkoły, lecz nie zaobserwowano nic podejrzanego. Trwa śledztwo w sprawie ustalenia sprawcy tej groźby.

Na obecną chwilę nie wiadomo czy ta sama osoba odpowiedzialna jest za opublikowanie groźby o planowanej strzelaninie w innej szkole – John the Baptist Community School w Hospital w hrabstwie Limerick. W dniu 11/10/2019 jeden z uczniów zrobił screen shot groźby i poinformował swoich rodziców. Natychmiast zawiadomiono szkołę i funkcjonariuszy Gardy.

Groźba ta została wysłana poprzez specjalną aplikację pozwalającą zachować anonimowość. Informacja o strzelaninie wzbudziła szok i panikę wśród rodziców. Część z nich zdecydowała się pozostawić swoje dzieci w domach.

Do szkoły został wysłany patrol uzbrojonych funkcjonariuszy Gardy. Nie zaobserwowano nic podejrzanego. Sprawę traktuje się jako kolejny fałszywy alarm. Trwa ustalanie sprawcy lub sprawców tego incydentu.