Gwałtowna śmierć kobiety w Irlandii - Garda poszukuje mężczyzny

Funkcjonariusze Gardy poszukują mężczyzny, który może mieć związek ze śmiercią młodej kobiety w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci 20-kilkuletniej kobiety w Limerick.

Śledztwo Gardy w Irlandii

Ciało kobiety zostało znalezione we wtorek około godziny 13:30 w mieszkaniu w bloku Riverdock, przy Dock Road i O’Curry Street w Limerick.

Miejsce zdarzenia zostało odgrodzone policyjną taśmą, a wieczorem swoje działania prowadzili technicy kryminalni. Poinformowano również Biuro Państwowego Patologa i zlecono sekcję zwłok. Wstępne wyniki autopsji określą przebieg dochodzenia.

Śledczy przesłuchują okolicznych mieszkańców, zabezpieczono też szereg przedmiotów do zbadania, jak poinformował rzecznik Gardy.

Apel do mieszkańców

Na obecną chwilę nikt jeszcze nie został aresztowany w tej sprawie. Funkcjonariusze poszukują jednak mężczyzny, który może mieć związek ze śmiercią kobiety.

Istnieją potwierdzone już doniesienia, że mężczyzna z zakrwawioną i zabandażowaną ręką był widziany w pobliskim sklepie przy Henry Street.

Według zeznań personelu sklepu, mężczyzna ten umył ręce w łazience i opuścił sklep z ręką owiniętą w prowizoryczny bandaż.

Garda apeluje do świadków o kontakt z Henry Street Garda Station pod numerem 061 212 400, poufną linią Garda pod numerem 1800 666 111 lub dowolnym posterunkiem.

W szczególności apelują do każdego, kto ma nagrania z kamer z obszarów Dock Road i O’Curry Street w godzinach między 13:00 a 14:00 we wtorek 4 kwietnia br.