Z powodu zagrożenia mieszkańcom Irlandii zaleca się unikanie niepotrzebnych podróży.

Zgodnie z ostrzeżeniami Sztorm Dudley przyniesie ze sobą porywy wiatru o sile do 110 km/h. O godzinie 12:00 zaczął obowiązywać alert dla mieszkańców.

Huragan Eunice

Jednak według najnowszej prognozy Met Eireann w nocy z czwartku na piątek w Irlandię uderzy Huragan Eunice. Przyniesie ze sobą front intensywnych opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i niebezpiecznych porywów wiatru.

W północnej i środkowej części kraju mogą wystąpić zamiecie śnieżne. Na obecną chwilę nic jednak nie wskazuje na to, by miała się powtórzyć sytuacja z 2018 roku, gdy Irlandia została sparaliżowana przez zamiecie Sztormu Emma.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: cała Irlandia

Od: piątku 18 lutego od godziny 01:00
Do: piątku 18 lutego do godziny 15:00

Alert może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie. Zalecane jest sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.

Dla wszystkich irlandzkich wód przybrzeżnych i Morza Irlandzkiego w piątek ma obowiązywać status pomarańczowy. Wichury sztormu osiągną siłę do 10 stopni w skali Beuforta.

Z powodu zagrożenia mieszkańcy powinni unikać niepotrzebnych podróży. Spodziewane są tymczasowe przerwy w dostawie prądu oraz lokalne powodzie i podtopienia.