POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Niewiele osób stać na kupno domu czy mieszkania wyłącznie z własnych środków. Polski Ład ma rozwiązać ten problem, co zagwarantuje m.in. szerszy dostęp do nieruchomości dla rodzin wielodzietnych.

Główne założenia Polskiego Ładu

Polski Ład to rządowy projekt na odbudowę gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Zamknięto wówczas mnóstwo przedsiębiorstw, a jednocześnie ceny za produkty pierwszej potrzeby poszły mocno w górę. Co więcej, w nowych przepisach nie brakuje przyszłościowego aspektu zielonej energii. Jeżeli chodzi kwestię wsparcia rozwoju rodzin, to jednym z kluczowych punktów okazuje się zapis o dofinansowaniu kredytów hipotecznych dla gospodarstw wielodzietnych. Obecnie banki wymagają konkretnego zabezpieczenia finansowego, a także niemałego wkładu własnego. Zgodnie z Polskim Ładem rodziny będą mogły ubiegać się nawet o 100 tysięcy złotych ze Skarbu Państwa. Jednocześnie stanowi to ewentualne zabezpieczenie dla banków, kiedy kredytobiorca przestanie spłacać raty. Dzięki temu zarówno placówki, jak i ich klienci będą mogli czerpać pełną satysfakcję ze współpracy. Jednak wysokość dofinansowania będzie uwarunkowana liczbą dzieci w rodzinie. Oprócz tego w razie problemów z wywiązywania się z umowy o kredyt hipoteczny mogą zostać przyznane dodatkowe środki. Oczywiście zostaną określone warunki w postaci maksymalnej ceny za 1 m2.

Kredyt hipoteczny w Santander

Kredyt hipoteczny w Santander opiera się o 10% wkładu własnego. W związku z tym, kiedy Polski Ład zostanie usankcjonowany prawnie, to całą tę kwotę będzie mógł pokryć Skarb Państwa. Co więcej, projekt zakłada, że budowa domów do 70 m2 może odbywać się bez kosztownego zezwolenia. Właśnie dlatego proces ten będzie sprzyjać rozwojowi polskich rodzin. Dodatkowo, kiedy zdecydujemy się na inne usługi banku Santander, to zmniejszona zostanie marża, czy oprocentowanie za kredyt hipoteczny. W skład takiej oferty wchodzi również ubezpieczenie, a także karta kredytowa. Środki uzyskane z tej opcji pożyczki pozwolą nie tylko na budowę, lecz także remont mieszkania.

Kredyt hipoteczny w PKO Bank Polski

Kredyt hipoteczny w PKO Bank Polski zakłada aż 20% wkładu własnego i jednocześnie niskie oprocentowanie. Dlatego przy korzystaniu z programu zawartego w Polskim Ładzie, otrzymujemy niezwykle atrakcyjne rozwiązanie, które nie pogrąży naszego budżetu domowego. Jednocześnie pozostaje opcja kredytu hipotecznego mix, gdzie część środków możemy przeznaczyć na dowolny cel. Przy okazji warto zastanowić się nad oprocentowaniem zmiennym, co może odciążyć nas finansowo zwłaszcza w pierwszym miesiącach po zaciągnięciu kredytu. W kwestii formalności niezbędne jest wypełnienie wniosku, który znajdziemy również w wersji internetowej. Następnie zostanie sprawdzona nasza zdolność kredytowa, ponieważ w wyniku nowych zapisów państwo będzie gwarantowało zapłatę za wkład własny, to proces ten okażę się mniej surowy dla kredytobiorcy. W ciągu 21 dni od złożenia wniosku sprawa zostanie rozstrzygnięta, jeśli nie nastąpią żadne przeciwwskazania w historii pożyczkowej, to kredyt hipoteczny będzie przyznany.

Ranking kredytów hipotecznych

Ranking kredytów hipotecznych to zestawienie wszystkich najkorzystniejszych ofert, które poznamy dzięki porównywarce Bankier smart. Jak wynika ze skrupulatnej analizy, obecnie najmniejsze oprocentowanie proponuje Bank Pekao, gdzie nie zostaniemy obarczeni dodatkową prowizją, a stopa RRSO wynosi 3,35%. Następnie sytuuje się Kasa Stefczyka, bo w tym przypadku nie nalicza się nawet marży. Niskie oprocentowanie i wkład własny oferuje Alior Bank, BNP Paribas, Citi Handlowy i ING Bank. We wszystkich tych przypadkach stopa oprocentowania nie przekracza 2,44% RRSO. Kredyt mieszkaniowy otrzymamy również w Banku Pocztowym z maksymalnym okresem spłaty na 35 lat. Natomiast, jeżeli chodzi o Santander, Millennium i mBank to czeka tam na nas najniższy wkład własny, czyli 10% wartości nieruchomości. Przed tym, jak zdecydujesz się na kredyt hipoteczny, należy określić swoje potrzeby i oczywiście skonfrontować to z możliwościami finansowymi. Tego typu inwestycja wiąże się z długoterminowym zobowiązaniem, dlatego warto ubezpieczyć swój dom, lub mieszkanie przed kradzieżą i nieszczęśliwymi wypadkami.

Artykuł sponsorowany