Klienci banku w Irlandii skorzystają na ogłoszonych zmianach

Nowy plan inwestycyjny wpłynie na system bankowości w Irlandii.

Bank w Irlandii ogłosił plan inwestycyjny, który jest największym przedsięwzięciem tego typu w ciągu ostatniej dekady.

Bank of Ireland

Bank of Ireland zainwestuje ponad 60 mln euro w rozbudowę i modernizację swojej sieci oddziałów na terenie zarówno Irlandii, jak i Irlandii Północnej.

W ramach tego ambitnego projektu, każdy z 182 oddziałów banku (169 w Irlandii i 13 w Irlandii Północnej) zostanie wyposażony w nowoczesne bankomaty, które mają zrewolucjonizować dostęp klientów do gotówki.

Nowe bankomaty, które zostaną zainstalowane, charakteryzować się będą większą zdolnością przetwarzania gotówki oraz znacząco niższym zużyciem energii – o ponad połowę mniejszym niż dotychczasowe urządzenia.

Większość z tych bankomatów będzie też wykorzystywała system „recyklingu” gotówki, co oznacza, że zdeponowane środki będą mogły być natychmiastowo wykorzystane do wypłat przez innych klientów, co zwiększy efektywność i dostępność tych urządzeń.

Odziały banku

W planach inwestycyjnych Bank of Ireland przewidziano również kompleksowe odnowienie przestrzeni obsługi klienta w 18 wybranych oddziałach w bieżącym roku, z dalszymi pracami modernizacyjnymi zaplanowanymi na 2025 rok.

Wśród oddziałów, które w pierwszej kolejności skorzystają z tych ulepszeń, znajdują się placówki zlokalizowane w kluczowych lokalizacjach w Dublinie, takie jak Stillorgan, Terenure, Coolock, a także w innych częściach kraju – w Scariff, Bandon, Killarney, Birr, Castlecomer, Falcarragh, Gort i Westport.

Inwestycje te są odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania klientów Bank of Ireland, które zmieniają się wraz z rozwojem technologii i ewolucją rynku finansowego.

Dzięki modernizacji bankomatów oraz odnowieniu oddziałów bank zamierza nie tylko poprawić dostępność usług finansowych, ale również zwiększyć komfort i satysfakcję klientów korzystających z bezpośredniej obsługi w placówkach bankowych.

Czytaj też: Dostęp do gotówki – Nowe regulacje w Irlandii