Kolejna obniżka rachunków w Irlandii - skorzysta ponad milion osób

Są to długo oczekiwane informacje dla wielu odbiorców energii w Irlandii.

Kolejny dostawca energii w Irlandii obniża ceny dla swoich klientów.

Ceny energii w Irlandii

Energia ogłosiła w zeszłym tygodniu, że od 3 października obniża standardową stawkę jednostkową za energię elektryczną o 15% oraz stawkę jednostkową za gaz o 20%.

Klienci korzystający z planu z inteligentnymi licznikami Energii zobaczą obniżkę rachunków rocznych o 357 euro, a obniżki cen energii elektrycznej i gazu pozwolą klientom oszczędzić nawet 682 euro.

Standardowe stawki za prąd zostaną obniżone o 15%, co oznacza, że klienci zaoszczędzą średnio 305 euro rocznie, według przeciętnego rachunku rocznego.

Inne firmy energetyczne, które ogłosiły obniżki cen, to Pinergy, która planuje obniżyć swoje ceny po raz drugi w październiku, a także nowy dostawca energii Yuno, który pochodzi od tego samego przedsiębiorstwa co Pre-Pay Power i który umożliwi klientom oszczędność nawet do 500 euro rocznie.

Obniżka cen energii

Tym razem firma Electric Ireland ogłosiła, że od listopada obniży ceny prądu i gazu o maksymalnie 12%, co oznacza oszczędności dla ponad 1 miliona osób.

Ten największy dostawca energii w kraju obniży ceny prądu dla gospodarstw domowych o 10% oraz ceny gazu o 12%, począwszy od 1 listopada.

Klienci odczują spadek średniego rachunku za prąd o 212,06 euro rocznie, a rachunku za gaz o średnio 216,67 euro rocznie.

Czytaj też: Można dużo zaoszczędzić na rachunkach – nowa opcja w Irlandii