Kolejne aresztowania w Irlandii - dziesięć osób wydalonych do Polski

To już druga taka akcja służb, którą w ostatnim czasie przeprowadzono w Irlandii.

Dziesięć osób z polskim obywatelstwem zostało aresztowanych w miniony czwartek i piątek na terenie Irlandii.

Ekstradycja Polaków

Dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta zostali opisani jako „zagrożenie dla społeczności w Irlandii”. Wszystkie osoby zatrzymano na podstawie europejskiego nakazu aresztowania.

Nakazy zostały wydane przez polskie władze za takie przestępstwa jak: napaść, handel narkotykami, kradzież, oszustwo oraz nakłanianie do prostytucji w Polsce.

Członkowie z Garda Extradition Unit oraz z Garda National Bureau of Criminal Investigation przekazali aresztowanych funkcjonariuszom polskiej policji w bazie lotniczej Baldonnell Aerodrome w Dublinie.

Akcja Gardy

Cała akcja została przeprowadzona dzięki skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy z Garda National Bureau of Criminal Investigation, z lokalnych posterunków Gardy w regionie Dublina oraz dzięki członkom Irlandzkiej Służby Więziennej i Sił Obronnych.

Komentując to zdarzenie, przedstawiciele Gardy podkreślili sukces operacji, która jest wynikiem „silnej współpracy między An Garda Síochána a międzynarodowymi partnerami”.

To druga w ostatnim czasie tego typu operacja w Irlandii. W lutym ekstradycji z Irlandii do Polski poddano czterech mężczyzn:

Więcej: Ekstradycja Polaków z Irlandii do Polski – stanowią zagrożenie