Kolejny dostawca energii podnosi ceny w Irlandii

To już drugi dostawca gazu i energii elektrycznej, który podnosi ceny dla swoich klientów w Irlandii.

Ekonomiści ostrzegają, że zgodnie z najnowszą prognozą rynkową, mieszkańcy Irlandii muszą liczyć się z kolejnymi podwyżkami cen energii.

Ceny energii w Irlandii

Kilka dni temu o swoich podwyżkach poinformowała firma SSE Airtricity. Podwyżki dotkną 250 000 odbiorców prądu i 85 000 odbiorców gazu w kraju:

Więcej: To jedna z największych podwyżek cen prądu i gazu w Irlandii

Drugą firmą, która podniesie klientom ceny od 1 października jest PrepayPower. Dostawca poinformował właśnie, że ceny prądu wzrosną o 19%, a ceny gazu o 29%.

Po podwyżce klienci tej firmy będą płacić średnio o 339 euro więcej za energię elektryczną i o o 428 euro rocznie więcej za gaz.

PrepayPower ma obecnie 170 000 odbiorców energii elektrycznej i 60 000 odbiorców gazu w Irlandii. Dostawca twierdzi, że podwyżki są wynikiem „ciągłej presji na wzrost cen na międzynarodowych rynkach energii”.

Przerwy w dostawach prądu w Irlandii

Tymczasem Minister Środowiska, Eamon Ryan, powiedział, że tej zimy nie da się uniknąć wysokich rachunków za energię, a rząd będzie musiał rozwiązać ten problem, udzielając porad i wsparcia finansowego.

Minister zapewnił, że rząd zrobi wszystko, aby Irlandia uniknęła przerw w dostawach prądu, ale nie ma na to absolutnych gwarancji.