POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Minister Transportu ogłosił nową strategię rządu Irlandii dotyczącą kwarantanny dla pasażerów.

Minister Transportu Eamon Ryan przedstawił nową strategię związaną z kwarantanną dla pasażerów przybywających do Irlandii.

Już od niedzieli 08/11/2020 zacznie obwiązywać nowy europejski sytem dla podróżujących w Unii Europejskiej:

Więcej: Nowy system dla podróżujących w Irlandii – podano datę

W tym samym dniu zaczną też obowiązywać nowe przepisy, zgodnie z którymi dla niektórych pasażerów zniesione zostanie zalecenie 14-dniowej kwarantanny (ograniczenie poruszania się).

Już we wrześniu br. pojawiła się sugestia, by znieść kwarantannę, a wprowadzić obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 dla pasażerów na lotnisku.

Nowe przepisy dla podróżujących do Irlandii

Od 23/10/2020 pasażerowie powracający z obszarów oznaczonych na zielono nie muszą odbyć kwarantanny po przybyciu do Irlandii, choć muszą przestrzegać reguł Poziomu 5 restrykcji.

Zgodnie z nowymi przepisami od 08/11/2020 osoby podróżujące do Irlandii z państw oznaczonych kolorem pomarańczowym nie będą musiały ograniczyć poruszania się przez 14 dni.

Warunkiem jest okazanie negatywnego wyniku testu na Covid-19. Test powinien być zrobiony nie wcześniej niż trzy dni przed przybyciem do Irlandii.

W kolejnych tygodniach mają też zostać wprowadzone zmiany dotyczące kwarantanny dla podróżujących z państw oznaczonych na czerwono.

Samoizolacja będzie mogła zostać zakończona przed upływem 14 dni, jeśli po 5 dniach od przybycia do Irlandii wynik testu na Covid-19 będzie negatywny.