Lato w Irlandii - kiedy powrót wysokich temperatur

Irlandia może spodziewać się wkrótce wysokich temperatur pomimo chłodniejszych i niespokojnych warunków pogodowych w ostatnich dniach.

Prognozy meteorologiczne na czerwiec zapowiadają pogodowy rollercoaster – od suchych i słonecznych okresów, przez chłodne i ponure dni.

Lato w Irlandii

Met Éireann rozwiewa nadzieje na falę upałów w tym miesiącu. Choć temperatury mogą być „nieco wyższe niż zwykle” w niektórych okresach, to ogólnie wartości będą bliższe normie.

Pogoda w Irlandii jest teraz zdominowana zarówno przez wysokie, jak i niskie ciśnienie, co przynosi mieszankę słońca, suchych okresów oraz przelotnych opadów.

Długoterminowe mapy pogodowe pokazują datę z cieplejszym okresem. Od piątku 14 czerwca temperatury będą wzrastać do 20 stopni Celsjusza.

W niedzielę 23 czerwca temperatury mogą wzrosnąć nawet do 23 stopni Celsjusza, jak twierdzą meteorolodzy.

Prognoza pogody w Irlandii

Niedziela będzie na większym obszarze kraju bez deszczu, rano z okresami słońca rano dla Munster i większości Leinster. Jednak deszcz w Connacht, Ulster i części północnego Leinster rozprzestrzeni się na południe w ciągu popołudnia.

Na większym obszarze kraju temperatury wyniosą od 10 do 14 stopni Celsjusza. Na południu i południowym wschodzie osiągną maksymalnie od 15 do 17 stopni Celsjusza.

Poniedziałek przyniesie „długie słoneczne okresy” z kilkoma przelotnymi opadami. Podobne warunki pogodowe spodziewane są także we wtorek i środę.

Czwartek ma być pochmurny i raczej wietrzny, z przelotnymi opadami deszczu, które na południu będą intensywne i trwałe. Nie wyklucza się wprowadzenia alertów ostrzegawczych dla mieszkańców.