Łagodzenie obostrzeń jest jedną z przyczyn nagłego zainteresowania wakacjami w biurach podróży w Irlandii.

Od soboty 22 stycznia zniesiono większość obostrzeń obowiązujących w Irlandii. Restrykcje powoli znoszą też inne państwa europejskie.

Zagraniczne wakacje

Ostatnie dane pokazują, że rezerwacje na podróże w obrębie państw europejskich podczas przerwy wielkanocnej wzrosły o ponad 250% w stosunku do ubiegłego roku. Natomiast rezerwacje na wyjazdy wakacyjne w okresie letnim są obecnie o 80% wyższe niż w 2021 r.

Wczesne wskaźniki pokazują jednak, że w miarę jak ożywienie nabiera tempa, liczba rezerwacji zbliży się do poziomów z 2019 roku.

Pomimo obaw dotyczących wariantu Omicron, mieszkańcy Irlandii ruszyli do biur podróży. Najpopularniejszym kierunkiem jest obecnie Hiszpania oraz Turcja.

Zniesienie ograniczeń

Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki (WTTC) wezwała rządy do zniesienia wszelkich ograniczeń w podróżowaniu, ponieważ niszczą one gospodarki i źródła utrzymania.

WHO natomiast twierdzi, że zamykanie granic jest bezcelowe, gdy wariant Omicron jest już powszechny w społeczeństwie na całym świecie.

Linie lotnicze Ryanair

Ożywienie w tym sektorze wydaje się potwierdzać też ostatnia decyzja linii lotniczych Ryanair. Przewoźnik ogłosił właśnie swój największy w historii rozkład lotów z lotniska w Dublinie.

W sumie w sezonie letnim linie będą obsługiwać 900 lotów tygodniowo do 120 miejsc, co stanowi wzrost o 22 trasy w porównaniu z latem 2019 roku.