Minister Spraw Zagranicznych nie wyklucza obowiązkowej kwarantanny dla części osób podróżujących do Irlandii.

Trwają rządowe prace nad nowymi przepisami dla podróżujących. Decyzje w tej sprawie powinny być znane najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Coraz więcej ekspertów jest zdania, że należy wprowadzić przymusową kwarantannę w hotelach dla wszystkich podróżujących do Irlandii:

Więcej: Rząd rozważy plan przymusowej kwarantanny w hotelach w Irlandii

Obowiązkową kwarantannę dla podróżujących z zagranicy zalecają też członkowie Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET).

Głos w sprawie zabrał szef Green Party, Eamon Ryan, który stwierdził, że wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny nie jest możliwe głównie przez otwartą granicę z Irlandią Północną.

Podobnie Minister Spraw Zagranicznych, Simon Coveney, stwierdził, że kwarantanna byłaby „znacznie trudniejsza do wykonania niż korzyści, jakie by z niej wynikały”.

Zaznaczył jednak, że rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla tych podróżnych, którzy przybyli do Irlandii bez ważnego testu PCR.

Powiedział też, że rozważane jest zwiększenie wymogów wizowych dla podróżujących do Irlandii z krajów, które zgłaszają nowe warianty Covid-19.