Na otwarcie tego sklepu czekała cała Irlandia

Ta zmiana to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie irlandzkich konsumentów.

Już niedługo klienci w Irlandii będą mogli korzystać z nowo uruchomionej popularnej platformy.

Sklep Amazon w Irlandii

Amazon zapowiada, że od 2025 roku klienci w Irlandii będą mogli korzystać z nowo uruchomionej strony internetowej Amazon.ie.

Zapewni to szybsze dostawy i zwroty, unikając przy tym opłat celnych oraz kosztów związanych z konwersją walut, jak zapewniono.

Ta zmiana to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie irlandzkich konsumentów na lokalne usługi zakupowe, które oferują szeroki wybór produktów, niskie ceny oraz wygodne opcje dostaw i zwrotów.

Przyczyni się do tego pięcioletnia umowa zawarta w zeszłym roku pomiędzy An Post i Amazon.

Sklep internetowy

Amazon jest obecny w Irlandii od ponad dwudziestu lat, zatrudniając około 6500 osób w Cork, Dublinie i Droghedzie.

Firma twierdzi, że zainwestowała ponad 17 miliardów euro w Irlandii od 2020 roku w infrastrukturę logistyczną oraz w odnawialne źródła energii, takie jak farmy wiatrowe, które zasilają lokalne centra danych.

Firma informuje również, że ponad 1000 małych i średnich irlandzkich przedsiębiorstw już sprzedaje na Amazonie, generując ponad 150 milionów euro z przychodów eksportowych w 2022 roku.

Zgodnie z zapowiedzią nowa strona Amazon.ie ma być kolejnym krokiem na drodze do integracji i wspierania lokalnego biznesu.

Nie jest jeszcze jasne, jak przebiegnie proces zmiany dla irlandzkich użytkowników, którzy obecnie są zarejestrowanymi klientami Amazona w innych krajach, jak na przykład w Wielkiej Brytanii.