POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Premier Irlandii twierdzi, że jesteśmy właśnie świadkami przełomowego momentu.

Taoiseach Micheál Martin ostrzegł, że w wyniku nowych sankcji Unii Europejskiej na rosyjską ropę nadejdą trudne czasy dla mieszkańców Irlandii pod względem cen paliw.

Koszty energii w Irlandii

Premier stwierdził, że to przełomowy moment, jeśli chodzi o zależność Unii Europejskiej od rosyjskiej ropy i gazu.

Jego zdaniem następuje „nowa era” i najbliższe lata nie będą łatwe dla odbiorców, jeśli chodzi o ceny paliw kopalnianych.

Szef rządu zapewnił jednak, że wszelkie kolejne środki mające na celu pomoc mieszkańcom Irlandii w kosztach energii zostaną wprowadzone w budżecie na 2023 r.

Ceny paliw w Irlandii

Tymczasem na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy cena oleju napędowego wzrosła o bezprecedensowe 41%, podczas gdy cena benzyny wzrosła o 31%.

Ceny benzyny na niektórych stacjach paliw w Irlandii przekroczyły właśnie granicę 2 euro za litr. Średnia krajowa wynosi obecnie 1,91 euro za litr. Natomiast cena oleju napędowego, która wcześniej przekroczyła granicę 2 euro, nieznacznie spadła i obecnie wynosi średnio 1,94 euro za litr.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

Inflacja w Irlandii osiąga właśnie najwyższy od prawie 40 lat poziom, a według zapowiedzi premiera Martina, ceny w tym roku nadal będą rosły i rząd nie jest w stanie powiedzieć jak duże to będą podwyżki.