Trwa śledztwo w sprawie napaści na funkcjonariusza Gardy, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy apelują do świadków brutalnego ataku na umundurowanego członka An Garda Síochána w Irlandii.

Napaść na funkcjonariusza

Do napaści doszło około godziny 02:00 nad ranem 28 lutego w Loughan, Blacklion w hrabstwie Cavan. Po zdarzeniu poszkodowany funkcjonariusz wezwał na pomoc swoich kolegów.

Z jego relacji wynika, że podczas pełnienia patrolu zatrzymał on podejrzany pojazd z kilkoma pasażerami w środku. Kiedy podszedł do pojazdu, wycelowano w niego broń.

Niedługo potem funkcjonariusz został brutalnie pobity i oblany benzyną. Następnie sprawcy napaści porzucili go w parku w pobliżu więzienia Loughan House.

Po zgłoszeniu napaści mężczyzna został zabrany do szpitala Sligo University Hospital. Z podanych informacji wynika, że mimo odniesionych obrażeń jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Miejsce zdarzenia zostało odgrodzone policyjną taśmą, pracują tam członkowie Garda Technical Bureau. Trwa śledztwo w tej sprawie, nie ustalono jeszcze dokładnie motywu tego ataku.

Śledztwo Gardy

Przedstawiciele Gardy apelują o kontakt do każdego, kto jechał drogą N16 w Cavan, mijając więzienie Loughan House bądź R206 i R207 na skrzyżowaniu z N16 między 19:00 w niedzielę a 03:00 nad ranem w poniedziałek.

Apelują również do każdego, kto podróżował w tym czasie w podanej okolicy i może mieć nagranie z kamery samochodowej. Świadkowie proszeni są o kontakt z Gardą pod numerem 049 4368800 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy.