POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W środę ruszyła kolejna akcja Gardy dotycząca pilnowania przestrzegania wprowadzonych ograniczeń dla mieszkańców Irlandii.

Tysiące patroli Gardy po raz kolejny rozstawionych zostało na terenie całej Irlandii. W środę 08/04/2020 rozpoczęto akcję pilnowania przestrzegania wprowadzonych ograniczeń dla mieszkańców.

Funkcjonariusze Gardy obecni będą na drogach wyjazdowych, na plażach, w parkach i innych miejscach publicznych. Będą zachęcać mieszkańców Irlandii do przestrzegania wdrożonych przez rząd przepisów.

Akcja ta potrwa co najmniej do końca tego tygodnia. Przypominamy, że zakaz wychodzenia z domu, za wyjątkiem szczególnych okoliczności, obowiązywać ma do 12/04/2020.

Bilans walki z koronawirusem w Irlandii

Główny Dyrektor ds. Zdrowia Tony Holohan poinformował, że w czwartek 09/04/2020 omówiona zostanie kwestia zagrożenia zdrowia i życia w Irlandii z powodu koronawirusa. Jeszcze przed weekendem irlandzki rząd ma zdecydować, czy wprowadzone dla mieszkańców ograniczenia zostaną przedłużone na kolejne tygodnie.

Tymczasem dotychczasowy bilans walki z koronawirusem w Irlandii przedstawia się niekorzystnie. We wtorek wieczorem poinformowano, że zmarło kolejnych 36 osób zarażonych Covid-19. W sumie do tej pory zmarło już 210 osób.

Zdiagnozowano też kolejnych 345 przypadków, dzięki czemu liczba wszystkich potwierdzonych przypadków wzrosła do 5.709. Wyzdrowienie potwierdzono u 25 osób.

Eksperci uczulają, że zbyt wczesne zniesienie obostrzeń w Irlandii może spowodować drastyczny wzrost liczby zakażeń Covid-19. Apelują też do mieszkańców, by w kolejnych dniach pozostali w domach, mimo ciepłej i słonecznej pogody.

Czytaj też: Zaostrzone kontrole – Tysiące patroli Gardy na ulicach całej Irlandii