POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rozpoczęła się właśnie specjalna akcja Gardy mająca na celu pilnowanie przestrzegania wprowadzonych ograniczeń dla mieszkańców Irlandii.

Tysiące patroli funkcjonariuszy Gardy rozstawionych zostało na terenie całej Irlandii. Rozpoczęto specjalną akcję pilnowania przestrzegania wprowadzonych ograniczeń dla mieszkańców Irlandii.

Lockdown w Irlandii – Koronawirus Covid-19

W piątek 27/03/2020 rząd ogłosił wprowadzenie nowych tymczasowych ograniczeń dla mieszkańców Irlandii:

Więcej: Zakaz wychodzenia z domu – nowe restrykcje w Irlandii

Zgodnie z nowymi przepisami zarządzono całkowity zakaz spotkań publicznych i prywatnych w obrębie osób spoza jednej rodziny bądź jednego gospodarstwa domowego.

Jednocześnie zabrania się spotkań rodzinnych organizowanych w celach towarzyskich. Jeden z członków rodziny może być zarażony koronawirusem i przenieść zakażenie Covid-19 na pozostałe osoby podczas takiego spotkania.

Taoiseach Leo Varadkar poinformował, że cały transport publiczny i podróże pasażerskie będą ograniczone do „niezbędnych pracowników” i osób świadczących podstawowe usługi.

WAŻNE – Lista osób należących do kategorii „niezbędnych pracowników” zostanie opublikowana jeszcze w sobotę 28/03/2020.

Wszystkie nieistotne zabiegi chirurgiczne i zdrowotne oraz wszystkie inne nieistotne usługi zdrowotne zostaną przełożone na inny termin. Farmaceuci będą natomiast akceptować także te recepty, którym upłynęła data ważności.

Funkcjonariusze Gardy obecni będą na ulicach, w parkach i innych miejscach publicznych. Będą zachęcać mieszkańców Irlandii do przestrzegania wdrożonych od północy przepisów. Akcja ta potrwa przez cały weekend i zakończy się w poniedziałek o 07:00 rano. Przypominamy, że zakaz wychodzenia z domu, za wyjątkiem szczególnych okoliczności obowiązywać będzie od 28/03/2020 do 12/04/2020.