Najemców w Irlandii czeka nowa walka w tym roku, jak twierdzą eksperci.

Irlandzkie media alarmują w sprawie najnowszych danych dotyczących rynku wynajmu. Sytuacja najemców w Irlandii jest coraz trudniejsza.

Wynajem w Irlandii

Według przeprowadzonych badań rynku właściciele nieruchomosci przeznaczonych na wynajem ruszyli do ich sprzedaży. Dane Irish Independent/REA Average House Price Index wskazują na to, że aż 25% ofert sprzedaży nieruchomosci w ostatnim kwartale należało do landlordów.

Jak komentują eksperci, oznacza to odpływ właścicieli z rynku wynajmu, a dla najemców bezlitośnie mniej dostępnych do zamieszkania lokali.

Powodem tej fali sprzedaży nieruchomości jest przede wszystkich fakt, że w ostatnim czasie ceny na rynku nieruchomosci ustabilizowały się. Właściciele chcą skorzystać na wysokich jeszcze cenach i jak najwiecej zarobić na sprzedaży.

Domy i apartamenty w Irlandii

Landlordów w Irlandii odstraszają też wprowadzane co jakiś czas nowe przepisy ograniczające im swobodne podnoszenie cen wynajmu.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że właściciele ponoszą koszty remontów w swoich domach i apartamentach przeznaczonych na wynajem. A w ostatnim czasie ceny materiałów budowlanych znacznie wzrosły, w porównaniu z latami ubiegłymi.