Dochodzenie w Irlandii ma wyjaśnić okoliczności pozostawienia nieprzytomnego pacjenta na izbie przyjęć.

Trwa wewnętrzne dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności pozostawienia nieprzytomnego pacjenta przez ratownika medycznego na izbie przyjęć. Skargę złożyli lekarze ze szpitala w Irlandii.

Szpital w Irlandii

Do zdarzenia doszło 23 marca w szpitalu w Dublinie. Pacjent został przywieziony przez karetkę pogotowia Dublin Fire Brigade po zgłoszeniu na numer 999.

Pacjent był nieprzytomny, lecz jego stan był stabilny. Po upływie czasu doszło jednak do pogorszenia jego stanu i pacjent wymagał resuscytacji.

Podczas przenoszenia pacjenta na łóżko reanimacyjne lekarze odkryli kartkę pozostawioną na pierwszym łóżku, na którym leżał zaraz po przywiezieniu go do szpitala.

Była to wiadomość zostawiona przez ratownika medycznego, który zajmował się tym pacjentem. W wiadomości napisano, że ratownik skończył już swoją zmianę i że wkrótce ktoś będzie z pacjentem.

Dochodzenie w Irlandii

Przepisy DFB (Dublin Firm Brigade) zezwalają na pozostawienie pacjentów bez opieki między zmianą zespołów medycznych.

Musi to jednak zatwierdzić oficer dyżurny, a kierownictwo pielęgniarek na oddziale ratunkowym musi być o tym poinformowane. Pacjenci również muszą być sprawni, aby mogli zostać sami.

Dochodzenie ma teraz wyjaśnić, czy wszystkie te kryteria zostały spełnione w tym przypadku. Rzecznik DFB poinformował, że w następnym tygodniu odbędzie się spotkanie z pracownikami szpitala w celu ustalenia okoliczności zdarzenia.