POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Niezbędny do ochrony przed zabójczym koronawirusem sprzęt dotarł właśnie do Irlandii.

W niedzielę 29/03/2020 na lotnisku w Dublinie wylądował samolot Aer Lingus, na pokładzie którego znajdował się sprzęt PPE (sprzęt ochrony osobistej).

To pierwsza z dziesięciu dostaw niezbędnego wyposażenia, które ma przede wszystkim chronić pracowników służby zdrowia w Irlandii. Sprzęt PPE sprowadzany jest z Chin w ramach umowy handlowej o wartości €208 milionów.

Do tej pory do Irlandii udało się sprowadzić sprzęt ochrony osobistej z wielu innych miejsc na całym świecie, w tym z Chin. Nie była to jednak wystarczająca ilość, a wpływ na to ma fakt, że sprzętu brakuje w każdym kraju.

Niedzielna dostawa z Chin jest więc bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich punktów medycznych w Irlandii, które czekają na niezbędne w walce z koronawirusem wyposażenie.

Sprowadzone maski, przyłbice i fartuchy ochronne są już rozprowadzane po całym kraju. W ciągu kolejnych dni można spodziewać się pozostałych dziewięciu dostaw zamówionego sprzętu PPE z Chin.

Pomoc osób prywatnych w walce z Covid-19 w Irlandii

Chińska Ambasada w Irlandii potwierdza, że sześć osób prywatnych prowadzących biznes w Irlandii zasponsorowało 40 respiratorów, 200.000 maseczek, 20.000 masek z filtrem oraz 3.000 zestawów odzieży ochronnej.

Cały sprzęt trafi do HSE i zostanie rozdysponowany do punktów medycznych, w których jest on niezbędny.

Czytaj też: Rekordowa liczba zmarłych. Prawie 300 nowych przypadków Covid-19 w Irlandii