POLONIA IRLANDIA

Od poniedziałku mieszkańcy wielu miast Irlandii będą płacić mniej za komunikację miejską.

Od poniedziałku 11 kwietnia ceny biletów autobusowych na wszystkie dotowane usługi transportu publicznego świadczone przez Bus Éireann i TFI Local Link poza aglomeracją Dublina mają zostać obniżone średnio o 20%.

Niższe opłaty w Irlandii

Plan obniżenia opłat za transport publiczny został ogłoszony w lutym przez Ministra Transportu, Eamona Ryana. Był to jeden ze środków zawartych w rządowym pakiecie, którego celem jest obniżenie kosztów życia.

Na obniżce cen przejazdów skorzystają podróżujący w: Cork, Limerick, Galway, Waterford, a także Athlone, Balbriggan, Drogheda, Dundalk, Navan i Sligo.

Ceny na usługi międzymiastowe i podmiejskie Bus Éireann również spadną, chociaż opłaty za komercyjne usługi Expressway nie są uwzględnione.

Obniżki cen

Obniżki cen dotyczą również usług TFI, w tym Kilkenny City Bus Service KK1 i KK2 oraz usług podmiejskich TFI na obszarze Kildare obsługiwanych przez Go-Ahead Ireland. Obniżone mają zostać zarówno taryfy TFI Leap, jak i bilety gotówkowe.

To pierwszy z dwóch zestawów zniżek. Obniżki opłat w rejonie aglomeracji Greater Dublin Area zostaną wprowadzone dopiero w maju, ponieważ ich wdrożenie jest bardziej skomplikowane.

Więcej: nationaltransport.ie