Od poniedziałku mieszkańcy wielu miast Irlandii będą płacić mniej za komunikację miejską.

Od poniedziałku 11 kwietnia ceny biletów autobusowych na wszystkie dotowane usługi transportu publicznego świadczone przez Bus Éireann i TFI Local Link poza aglomeracją Dublina mają zostać obniżone średnio o 20%.

Niższe opłaty w Irlandii

Plan obniżenia opłat za transport publiczny został ogłoszony w lutym przez Ministra Transportu, Eamona Ryana. Był to jeden ze środków zawartych w rządowym pakiecie, którego celem jest obniżenie kosztów życia.

Na obniżce cen przejazdów skorzystają podróżujący w: Cork, Limerick, Galway, Waterford, a także Athlone, Balbriggan, Drogheda, Dundalk, Navan i Sligo.

Ceny na usługi międzymiastowe i podmiejskie Bus Éireann również spadną, chociaż opłaty za komercyjne usługi Expressway nie są uwzględnione.

Obniżki cen

Obniżki cen dotyczą również usług TFI, w tym Kilkenny City Bus Service KK1 i KK2 oraz usług podmiejskich TFI na obszarze Kildare obsługiwanych przez Go-Ahead Ireland. Obniżone mają zostać zarówno taryfy TFI Leap, jak i bilety gotówkowe.

To pierwszy z dwóch zestawów zniżek. Obniżki opłat w rejonie aglomeracji Greater Dublin Area zostaną wprowadzone dopiero w maju, ponieważ ich wdrożenie jest bardziej skomplikowane.

Więcej: nationaltransport.ie