Niższe rachunki dla tysięcy osób w Irlandii - co trzeba zrobić?

W mediach w Irlandii przeprowadzona zostanie specjalna kampania informacyjna.

Już 10 000 gospodarstw domowych korzysta z programu oferującego klientom w Irlandii niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej.

Rachunki za prąd

Program „Beat the Peak” został zaproponowany przez ESB organowi regulacyjnemu ds. energii (CRU) jako „ogólnokrajowa krajowa behawioralna kampania reagowania na popyt”.

Program nagradza klientów, którzy zmniejszają popyt w godzinach szczytu czyli w godzinach od 17:00 do 19:00 od poniedziałku do piątku. Niższe zużycie w tym czasie ma zminimalizować ryzyko zakłóceń w dostawach prądu.

ESB Networks rozpoczyna właśnie kampanię w mediach, aby mieć pewność, że jak najwięcej osób otrzyma dostęp do informacji potrzebnych do rejestracji w programie.

Zużycie energii

Minister środowiska, Eamon Ryan, dąży do tego, aby społeczeństwo w Irlandii dostosowało się do obecnych warunków i w miarę możliwości kontrolowało zużycie energii w gospodarstwach domowych.

W tym celu już w zeszłym roku opublikowano praktyczne wskazówki dotyczące zmniejszenia zużycia energii:

  • gotowanie niezbędnej ilości wody w czajniku zamiast pełnego czajnika
  • w miarę możliwości nastawianie urządzeń na niższą temperaturę
  • ograniczenie podróżowania samochodem
  • ograniczenie czasu kąpieli pod prysznicem
  • obniżenie termostatów o jeden stopień
  • korzystanie z urządzeń AGD poza godzinami szczytu

Klienci, którzy zdecydują się na udział w programie „Beat the Peak”, otrzymują proste, istotne i aktualne informacje o działaniach, które mają duży wpływ na ich zużycie energii.

Więcej: esbnetworks.ie