Rząd przygotowuje się do podjęcia decyzji w sprawie obowiązku odbywania kwarantanny w hotelach w Irlandii.

W tym tygodniu ma się odbyć głosowanie w Dáil w sprawie przedłużenia obowiązkowej kwarantanny hotelowej w Irlandii. Są duże obawy dotyczące rozprzestrzeniania się nowych wariantów Covid-19 i mogą one wpłynąć na podjęcie ostatecznej decyzji.

Kwarantanna w Irlandii

Z pierwszych informacji wynika, że Minister Zdrowia, Stephen Donnelly, złoży w czwartek wniosek, zgodnie z którym kwarantanna hotelowa zostanie przedłużona do września.

Taka decyzja byłaby dużym ciosem dla sektora lotniczego i dla branży turystycznej, ale rząd nadal obawia się, że plan ponownego otwarcia może być zagrożony przez pojawienie się nowych wariantów koronawirusa.

Jednak Minister Transportu, Eamon Ryan zasugerował ostatnio, że obowiązkowy system kwarantanny hotelowej zostanie udoskonalony tak, aby był ukierunkowany na warianty Covid-19 budzące poważne obawy.

Zagraniczne podróże z Irlandii

W sprawie wdrożenia cyfrowego zielonego certyfikatu w Irlandii Minister Ryan powiedział, że spodziewa się go pod koniec lipca lub sierpnia.

Rząd wyda oświadczenie w sprawie planu dalszego znoszenia ograniczeń w Irlandii, a także w sprawie powrotu zagranicznych podróży po posiedzeniu Rady Ministrów w najbliższy piątek.

Czytaj też: Podróże zagraniczne dla mieszkańców Irlandii – wstępny termin