Członkowie Rady Ministrów w Irlandii omawiają plan złagodzenia ograniczeń w podróżach zagranicznych.

W tym tygodniu zaplanowano wypracowanie nowego planu łagodzenia ograniczeń w podróżach zagranicznych. W tej sprawie wypowiedział się były Taoiseach Leo Varadkar.

Podróże zagraniczne dla mieszkańców Irlandii

Już kilka dni temu zapowiadano, że rząd przygotowuje się do stopniowego znoszenia ograniczeń w podróżowaniu z Irlandii:

Więcej: Powrót zagranicznych wakacji dla mieszkańców Irlandii – plan rządu

Natomiast podczas poniedziałkowej wirtualnej konferencji prasowej Leo Varadkar powiedział, że spodziewa się, że nieistotne podróże zagraniczne dla mieszkańców Irlandii zostaną przywrócone najwcześniej w sierpniu.

Unijny system Green Travel Cert (cyfrowy zielony certyfikat) może być gotowy do czerwca, ale minie trochę czasu, zanim przystąpi do niego Irlandia.

Wicepremier Varadkar powiedział również, że jego stanowczą ambicją jest bardzo szybkie zniesienie ograniczeń w poruszaniu się w obszarze wspólnego podróżowania z Wielką Brytanią.

Kwarantanna w Irlandii

W tym tygodniu omówiona ma zostać też kwestia obowiązkowej kwarantanny hotelowej w Irlandii. Zdaniem Leo Varadkara pewna forma obowiązkowej kwarantanny hotelowej będzie obowiązywać przez „jakiś czas”.

Prawdopodobnie kwarantanna dotyczyć będzie obszarów „wysokiego ryzyka” jakimi są państwa, w których program szczepień przeciw Covid-19 jest realizowany z dużym opóźnieniem.