Ogromny pożar bloku w Irlandii - ewakuacja mieszkańców

Do pożaru doszło w niedzielę w jednym z budynków mieszkalnych w Irlandii.

Trwa dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru w wieżowcu w zachodnim Dublinie.

Pożar w Irlandii

Siedem jednostek straży pożarnej z Dublina walczyło z ogniem w bloku mieszkalnym Falcons View w Blanchardstown około godziny 16:30 w niedzielę 28 maja.

Budynek mieści apartamenty i znajduje się obok hotelu Crowne Plaza, w pobliżu centrum handlowego Blanchardstown.

Straż pożarna poinformowała, że otrzymała „wielokrotne telefony pod numer 999” informujące o tym zdarzeniu.

Z budynku wydobywały się duże ilości dymu i płomieni. Przeprowadzono ewakuację zarówno budynku mieszkalnego, jak i hotelu, a wielu rodzinom nie pozwolono wrócić na noc do ich mieszkań.

Do gaszenia pożaru wykorzystano drabinę obrotową, a straż pożarna opanowała ogień przed godziną 17:30. Szczęśliwie nie zgłoszono żadnych obrażeń wśród lokatorów budynku.

Dochodzenie w Irlandii

Oficer straży pożarnej z dublińskiej straży pożarnej powiedział, że pożar wybuchł na balkonie na ósmym piętrze budynku. Ogień spowodował rozległe zniszczenia nie tylko w mieszkaniu, lecz także w mieszkaniach od siódmego do dwunastego piętra.

Pożar został ostatecznie ugaszony około godziny 19:00, ale wiele rodzin teraz czeka, kiedy będą mogły wrócić do swoich domów. Siedem z nich otrzyma tymczasowe zakwaterowanie.

Służby próbują ustalić przyczynę pożaru, nieoficjalnie mówi się jednak o awarii elektrycznej. Wysoka temperatura mogła wpłynąć na urządzenia elektroniczne, jak podano.