W związku z trudnymi warunkami pogodowymi wprowadzono alert ostrzegawczy dla mieszkańców Irlandii.

Meteorolodzy z Met Éireann zapowiadają trudne warunki w Irlandii. Przewidywane są opady śniegu, gradu, deszczu ze śniegiem.

Opady śniegu w Irlandii

W wielu miejscach można się spodziewać oblodzonych dróg i chodników, zwłaszcza od czwartku wieczorem do piątku rano. Na północy i zachodzie wystąpią opady śniegu. Lokalnie pojawią się pojedyncze burze z piorunami (w rejonach nadbrzeżnych).

Opady deszczu, śniegu, gradu i marznącego deszczu doprowadzą do niebezpiecznych warunków podróżowania w niektórych częściach kraju. Kierowcy i piesi powinni zachować wyjątkową ostrożność.

W związku z tymi utrudnieniami wprowadzono żółty alert ostrzegawczy dla mieszkańców całej Irlandii. Alert obowiązuje od czwartku 6 stycznia od godziny 16:00 do piątku 7 stycznia do godziny 11:00. Alert może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie.

Najniższe temperatury w nocy wyniosą od -1 do +3 stopni Celsjusza, najzimniej będzie w Ulster, gdzie spodziewane są silne i porywiste wiatry zachodnie.

Pogoda w Irlandii

Piątkowy poranek przyniesie rozległy front deszczu, gradu, deszcz ze śniegiem i śniegu. Jednak w ciągu dnia opady będą rzadsze i częściej zamieniać się będą w deszcz i deszcz ze śniegiem.

Po południu na zachodzie i południowym zachodzie pojawi się deszcz. Najwyższe temperatury od 4 do 8 stopni Celsjusza, przy porywistych lokalnie wiatrach zachodnich.

Do końca tego tygodnia będzie deszczowo i zimno. Ponowne ocieplenie spodziewane jest dopiero od poniedziałku – jak twierdzą meteorolodzy w Irlandii.