To już kolejne ostrzeżenie tego typu w ostatnim czasie w Irlandii.

Biuro Prokuratora Generalnego ostrzega przed niebezpiecznym procederem oszustów w Irlandii, którzy próbują wyłudzić numery PPS i dane bankowe od mieszkańców.

Oszuści w Irlandii wyłudzają dane

To już kolejne tego typu ostrzeżenie w ostatnim czasie. Na początku miesiąca oszuści podszywali się pod pracowników Departamentu Ochrony Socjalnej:

Czytaj: Uwaga na telefon z Departamentu Ochrony Socjalnej – ostrzeżenie dla mieszkańców

Tym razem oszuści podszywają się pod pracowników biura Prokuratora Generalnego. Możliwe, że wyświetla się przy tym numer telefonu, który należy do biura PG (01 6314000).

Fałszywy urzędnik kontaktuje się z przypadkową osobą i informuje ją, że była ona ofiarą oszustwa lub kradzieży tożsamości, a jej tożsamość została wykorzystana do handlu narkotykami lub prania brudnych pieniędzy.

Numery PPS w Irlandii zagrożone

Oszust twierdzi przy tym, że toczy się sprawa przeciwko tej osobie i że wydano nakaz jej aresztowania. W trakcie rozmowy „urzędnik” prosi o podanie numeru PPS i/lub danych bankowych.

Biuro Prokuratora Generalnego twierdzi, że nigdy nie żąda numerów PPS ani danych konta bankowego od obywateli.

Apeluje do mieszkańców, aby nie kontaktowali się z tymi rozmówcami, nie oddzwaniali do nich, nie udostępniali im żadnych danych osobowych i zgłaszali sprawę na Gardę.