Zapowiadane zakłócenia mogą wpłynąć też na podróżujących z Irlandii.

Personel pokładowy linii lotniczych Ryanair z Hiszpanii planuje dalszą akcję strajkową. Osoby podróżujące z Irlandii również muszą się liczyć z możliwością odwołania lotów w tym czasie.

Strajk w Ryanair

O strajkach poinformowały w sobotę 2 lipca związki zawodowe USO i SICTPLA, które w dalszym ciągu domagają się poprawy warunków pracy dla swoich pracowników.

czytaj też: Wojsko na lotnisku w Irlandii – jest zgoda rządu

Zgodnie z planem akcja strajkowa przypadnie w dniach:

  • 12-15 lipca
  • 18-21 lipca
  • 25-28 lipca

Odwołane loty

Nie tylko planowane działania hiszpańskiego personelu pokładowego linii lotniczej Ryanair mogą zwiększyć zakłócenia dla wczasowiczów w Europie.

Kontynuację swojej akcji strajkowej zapowiedzieli też pracownicy lotniska w Paryżu, na którym w piątek odwołano już dziesiątki lotów.

Widmo strajków pojawiło się też dla podróżujących liniami Scandinavian Airlines (SAS). Obecnie trwają rozmowy przedstawicieli lini z pilotami negocjującymi warunki finansowe.

Akcje strajkowe pogłębiają problem europejskich lotnisk, które od wielu tygodni zmagają się z brakami kadrowymi.

Pracownicy linii lotniczych w całej Europie organizują strajki, ponieważ branża dostosowuje się do wznowienia dużego popytu na podróże po blokadach w podróżowaniu w ostatnich latach.

Przedstawiciele tego sektora ostrzegają, że problemy dotyczące lotnisk prawdopodobnie nie zostaną rozwiązane do końca tego lata. Pasażerowie muszą więc liczyć się z chaosem na lotniskach, a także z opóźnionym lub nawet odwołanym lotem w te wakacje.